דניאל דוידזון מנטרל התמכרויות בצ׳יק

מייסד ׳מיינדטק׳, שיטה מהפכנית לגמילה מעישון ושאר התמכרויות תוך 90 דקות (!), מגלה לגיל ריבה איך למה ואיך השיטה עובדת טוב יותר מכל השאר.

דניאל דוידזון

  • facebook
  • globe
  • mail
  • whatsapp (1)

רוצים להפסיק לעשן? מכורים לסוכר? אם כן, אז אתם חייבים להכיר את מיינדטק, שיטה לגמילה מהתמכרויות של דניאל דוידזון והחדשות הטובות? זה לוקח לא יותר מ-90 דקות.

איך הגעת לתחום הזה?

דניאל דוידזון הגיע לתחום שלו בטעות "חקרתי את כל הנושא של הרגלים, מערכת העצבים ותת מודע באופן עצמאי והתחלתי ללמוד את זה". את ההכשרה שלו הוא עבר בקורס מיוחד של ד"ר ריצ'ארד בנדר בלונדון והחל להעלות לרשת סרטונים עם הרשמים שלו. ואז קרה משהו בלתי צפוי.

זה חייב להתחיל מהחלטה?

"פתאום אמא שלי מתקשר אליי ואומרת לי שהיא הצליחה להפסיק לעשן בזכות הסרטונים שלי. זה היה ביג דיל. היא עישנה שלושים שנה, ואני גדלתי כל החיים עם אמא מעשנת." ככל שחלף הזמן והיא לא חזרה לעשן, הבין דניאל שהוא עלה פה על משהו גדול. הוא החליט לנצל את זה וללמד אחרים כיצד להפסיק לעשן. "ההחלטה להתחיל לעשן נצרבת אצלנו בתודעה כהחלטה הכי גרועה שקיבלנו בחיים" הוא מספר. "פיצחנו ב'מיינדטק' כיצד ניתן לגרום לאנשים לקבל החלטה חזקה יותר מאשר ההחלטה המקורית להתחיל לעשן".

איך זה התחיל להתפתח?

באותו רגע הוא התחיל לשלב כוחות עם אישתו. "היא הביאה את עיצוב הפנים, עיקרון חמשת החושים והתת מודע, ואני הבאתי את העולם של הפסקת הרגלים. זה התחבר מעולה ועבד בצורה פנומנלית". הרעיון הוא שכאשר אתה נמצא לבד בתוך הקפסולה, כל חמשת החושים מושווים ולמעשה מדובר בטיפול עצמי. אתה מקבל החלטה נחושה להפסיק לעשן מיד, ובדיוק בנקודה זאת מופרש ריח מיוחד שמעורר גלי גמא במוח. למה גלי גמא? משום שבגלי גמא מתקבלות ההחלטות החזקות ביותר שמייצרות התניה פבלובית חדשה. זאת הנקודה בה ההחלטה החדשה (להפסיק לעשן) מנצחת את ההחלטה הישנה (זו שגרמה לנו להתחיל לעשן מלכתחילה).

ההצלחה של הטכנולוגיה החדשנית הייתה מיידית. "רופאים ופרופסורים באים אלינו כדי לראות איך הקסם עובד". אך למרות הכל הדרך לא תמיד הייתה פשוטה. "הבנתי שאני צריך לבנות את זה אבן אבן, כי כשיש לך משהו כל כך טוב בידיים יש התנפלות ראשונית. אנשים שומעים שזה עובד ורוצים להיכנס כמשקיעים, אבל את הצריך למצא את האנשים הנכונים לעבוד איתם".

מה לגבי תוכניות לעתיד?

 

אם תשאלו את דניאל איפה הוא רואה את עצמו בעוד חמש שנים הוא עונה בלי להתבלבל: להתרחב ולהגיע למצב שיש לו סניף בכל מדינה בעולם. "צריך לעזור להרבה אנשים. יש מיליארד מעשנים, בערך 22.5% מהאוכלוסיה. יש 1.7 מיליארד אנשים עם משקל עודף. תוך חמש שנים אנחנו נוכל להגיע אליהם".

מי הראשון שנתן לך את ההזדמנות הראשונה?

כמובן שכמו כל איש עסקים מצליח, גם דניאל מצא לעצמו מנטור עסקי בשלב די מוקדם. מדובר בכריש אמיתי – סתיו שחם. "הוא היה האדם הראשון שהאמין בי. היינו שכנים, אפילו לא ידעתי מי הוא. התייעצתי איתו והוא מאוד התרשם ממני". עם צפי למחזור של 43 מיליון שקלים זה לא מפתיע.

מה סוד ההצלחה שלך?

הצלחה לא באה בקלות, ודוידסון מאמין שסוד ההצלחה הוא למידה. "זה חשוב ללמוד כל הזמן. כמובן שצריך גם ליישם, אבל אני פריק של למידה. אסור להגיד 'אני יודע' צריך כל הזמן להמשיך ולהתפתח".

יש מצב שהילדים שלך יעשנו?

התשובה של דניאל מאוד מפתיעה: "אני מאמין שהילדים שלי יעשנו, אבל יהיה לי מאוד קשה עם זה. אני לא הולך להיות אבא כזה שאומר 'אסור לעשן'. אני לא רוצה שהם ירגישו שהם מפספסים משהו בחיים בגלל אבא. יש לי בת כרגע, ואנחנו בשאיפה להביא עוד". בסופו של דבר, גם דניאל עצמו הוא בליין שאוהב להנות מהחיים. אבל בסמים הוא לא נוגע. "לא כי אני לא אוהב. אני לא אנטי סמים ולא אנטי סיגריות. אני מסתכל על אנשים ורואה את הכלא שבן אדם נמצא בתוכו ומה שמעניין אותי זה להוציא אותו מהכלא שלו בסופו של דבר".