לינוי ספיר מחזירה את התקווה לזוגיות

מייסדת ׳המכון להחזקת האקס׳ מסבירה לגיל ריבה איך זוגות שנפרדו יכולים למצוא את הדרך חזרה - לאני העצמי שלהם ולזוגיות המשותפת לשניהם.

לינוי ספיר

  • facebook
  • globe
  • whatsapp (1)

הקמתי את מה שנקרא 'המכון להחזרת האקס' אני עוזרת לנשים וגברים שנפרדו מהסיבות הלא נכונות למצא את הדרך שלהם חזרה לאני האמיתי שלהם ובחזרה אחד לשני. זה לא תמיד יהיה האקס, הרבה נשים וגברים פםונים מתוך מקום של חקירה והבנה של איך לממש את הזוגיות שלהם לכיוון שהם באמת רוצים לקחת אותו. אם זה מיסוד קשר, אםז ה להתאושש מהבן אדם הקודם, אם זה להכנס לקשר המתאים להם.

מי קהל הלקוחות ומי קהל היעד?

קהל הלקוחות שלי הוא בטווח רווח. מגיל 18 ועד גיל 65. כרגע אין לי מעל 65 ואני פתוחה לקבל.

איך הסיפור האישי שלך משפיע על פתיחת העסק?

הסיפור האישי שלי זה הדנ"א של החברה. אני התחתני עם האקס שלי. נפרדנו חמש פעמים ואחרי פעם שלישית הפסקתי לספר לחברות ואמרתי אוקי אני אזמין אתכן לחתונה. זה היה בצחוק אבל ברגע האמת הזמנתי את כולם לחתונה. אני באה ממקום של אימון, יצא לי לאמן אנשים בכירים במשק, יזמות מטרות זוגיות. זיקקתי את עצמי בתור רווקה שנמצאת במערכות יחסים שהיה חשוב לי להבין איזה סוג קשר אני רוצה ולמה אני לא מצליחה. בגלל שיכלתי לזקק את זה היה לי קל כשהכרתיא ת בעלי להגיד אוקי, זה מה שאני רוצה. בעלי עבר טראומת גירושין קשה וזה היה מה שמנע ממנו לרצות להתחתן שוב. בשיחת טלפון הראשונה שלנו שאלתי אותו אם הוא מוכן להתחתן שוב, אם הוא רוצה ילדים. הוא אמר לי מה זה הראיון העבודה הזה. רציתי לתקשר כבר בשלב ראשוני מה אני רוצה. זה התפתח ולקח זמן, הוא היה במקום שהוא אמר כן ועם הזמן הבין שהוא לא מוכן להתחתן ואני הבנתי שבשבילי זה חשוב, עד שהוא עם הזמן עבר והוריד את החומות שלו. זה לא שהוא לא רצה, היה שם פגיעות, משהו שמנע ממנו. נשים וגברים הרבה פעמים הורסים לעצמם את התהליך כשהם מפריעים לאדם בצד השני להבין מה הוא רוצה. גבר אומר אני מבולבל מה אני רוצה. מה האישה עושה? מנסה לשכנע אותו, במקום לתת לו ללכת ולהבין מה הוא רוצה. הוא אמר שהוא מבולבל נכון? לך תבין. אני לא אעזור לך לפענח את זה. אני לא אתרום לך להתליך. להפך. ואז מה שקורה אנחנו הורסות לעצמנו את התהליך.

את חושבת שזה מקרה פרטי שלך או שכולם מתנהגים אותו הדבר?

נפרדנו בעיקר בגללו מתוך מקום של אנחנו בזוגיות ופתאום קורה משהו שלא מתאים לרצונות של שנינו. והוא אומר אני לא יכול ואני אומרת אני רוצה אבל אני משחררת אותך. זה תמיד מלוווה בתמיכה בהבנה בשיחה של אני מוכנה לתמוך אותך ולעזור לך אבל אם אתה לא בוחר בזה אז אני לא אהיה פה. בהתחלה יש לך מקום להגיד רגע אולי זה מקרי, אבל אז חברות ואומנים התחילו לשאול וגם התחלתי לקלוט שיש מלא אנשים שנשואים לאקס שלהם. זה לא מקרי.

מה אחוז הזוגות שאתם מחתנים?

ההגדרה שלנו להצלחה שונה מבן אדם לבן אדם. אחד ירצה את האקס, אחד ירצה להתאושש, אחד ירצה למסד את המקשר. יש לנו לא מעט אנשים שחזרו אחד לשני ואפילו מיסדו את הקשר. מצד שני יש לנו הרבה שהבינו שהם לא בקשר שמתאים להם אבל הם נכנסו לקשר אחר.

אני לא מכירה מישהו שעושה את מה שאני עושה מתוך מקום של שליחות. את יכולה לקבל את האקס בחזרה. בואי אני אראה לך את הדרך. אחת הסיבות הם שכשאנחנו במקום הזה היא שאנחנו בסערת רגשות. כי כמה פעמים קורה שחודש חודשייםא חכ אךתה אומר איה דפוק הייתי לא הייתי צריך לעשות את זה. אבל באותו רגע כשאתה בסערה אתה לא רואה בהיר. בא בןם אדם ואומר עזבי, אני אגיד לך איך לפעול. לא מתוך מכקום של מניפולציחה, מתוך מקום של שיקוף: להראות לה שאת לא פועלת בכיוון הנכון, את פועלת מתוך רגש שלא מכוון אותך למטרה.

את מאמינה באהבה ממבט ראשון?

אני מאמינה באהבה ממבט ראשון אבל זה לא אומר שאנשים מוכנים לעשות את מה שנדרש לאהבה. כמה אנשים יש שאוהבים אחד את השני ולא מצליחים להיות ביחד? באים אנשים שאומרים זה דחוף אני חייב שיחת איבחון. מגיעים לשיחה מבינים שאנחנו יכולים לעזור לה, ואז האי אומרת אני אחשוב על זה. אנשים אומרים שהם מוכנים לעשותא ת מה שנדרש אבל במציאות זה לא תמיד המצב.

מה הבידול שלכם משאר המקומות?

הבידול שלי ממכונים אחרים זה שאני מלמדת אותם לעמוד בסטנדרטיםש להם. אני מנסה להבין מה הסטנדרטים שלהם מה הם רוצים, אישה רוצה להתחתן תוך 3 חודשים, אחת רוצה לא להביא ילדים. כל אחד ומה שהם רוצים ולא לסטות מתוך המקום הזה. כי כשהן נכנסות לקשר והן פתאום רואות משהו הן פתאום מוותרות על מה שחשוב להן.

יש אנשים שבמהלך האימון את רואה שהם בעצם מוותרים על הבחירות העקרוניות שלהם?

כל המטרה היא לגרום להם לקבל כלים ויכולת להשאב לתוך המקום שאל אני אעמוד בסטנדרטים של מה שחשוב לי. יש הבדל בין לא בא לי קירח ללא בא לי משקפופר לבין סטנדרטים. אני חושבת שחשוב לי שיהיה לו איכפת מיום האהבה, חשוב לי שהוא ירצה להתחתן ולהביא ילדים, חשוב לי לגור באיזור מסויים. יש דברים שאי אפשר לשנות ויש דברים שאפשר, כמו העדפות כמו משיכה, אני לא אומרת לוותר על משיכה, אבל יש מקומות של דברים אחרים. זה מאפיינים שונים שאני חושבת שהם שונים סמסטנדרדטים.

איך את מפרסמת את העסק שלך?

אני מפרסמת בעיקר מפה לאוזן, יש לי גם פרסומות בפייסבוק וכאלה. יש לנו טיקטוק אינסטגרם פייסבוק אבל בסופו של דבר הרבה באים אליי מפה לאוזן. המלצות.

איך תקופת הקורונה השפיעה על ההתנהלות של העסק שלך?

אני חושבת שעבורי תקופת הקורונה הייתה מדהימה. לנצל נכון את מה שיש לך. מה שקרה זה שניצלתי את הקורונה ואת זה שאנשים בבית גם להקים עסק נוסף. הייתי בבית בחופשת לידה והתחלתי להריץ את זה ובעלי ראה שבנות מתקשרות ושואלןות אותי מה עושים. בנות מהממות ומוצלחות שאין סיבה שהן לא יחצליחו איפה שהן נמצאות. אמרתי אוקי זה הזמן בוא נעשה את זה ויצאנו לדרך.

כמה זמן העסק הזה קיים?

העסק הזה קיים שבעה חודשים שזה בגיל של הבת שלי. אני מאמנת כבר מעל 7 שנים אבל ממש את הטכניקה ואת זה הוצאתי החוצה כעסק נפרד ב7 חודשים.חייבת תודה לבעלי. הייתי במקום של אוקי זה נחמד והוא אמר לי עזבי הכל תקימי את זה, את הולכת לעזור לאנשים.

איפה את רואה את החברה בעוד כמה שנים מהיום?

בעוד חמש שנים מהיום אני רואה את עצמי קודם כל כשם מוכר בישראל ובעולם אני רואה את עצמי ממשיכה לעזור לנשים וגקברים ושזה הופך להיות משהו שהוא ל אבושה להתחבר אליו. אני רוצה שאנשים יהיו גאים כשאומרים רגע סטופ. אני רוצה להתחבר לעצמי אני רוצה לדעת מה אני באמת רוצה מזוגיות ולדעת שאני לא מפספס.

תצמתתי את סוד ההצלחה שלך?

סוד ההצלחה שלי: מחוייבות ויצירתיות.