NLP-ויקי לביא מנגישה לכולם את קסם ה

מאישה מקובעת הפכה ויקי לביא לאדם עם המון גמישות מחשבתית ויכולת לראות אפשרויות נוספות.היא מגלה לגיל ריבה איך מנגישים את ה-NLP לחייהם של אנשים.

ויקי לביא

  • facebook
  • globe
  • mail
  • whatsapp (1)

העסק שלי נקרא 'מרכז NLP movement ללימוד נל"פ ומיינדפולנסט. קהל היעד זה אנשים שרוצים לעבור תאריך של שינוי כדי להביא לחיים שלהם את מה שהם רוצים למשל ביטחון עצמי, זוגיות, קריירה, שינוי בתחום מסויים שהם מנסים לעשות אך לא מצליחים.

איך הסיפור האישי שלך בעצם השפיע על פתיחת העסק?

נתקלתי בנלפ במקרה או שלא. הגעתי אחרי מערכת יחסים שלא צלחה. התגרשתי. רציתי להתקדם לזוגיות החדשה שלי. חקרתי וניסיתי המון טכניקות וגישות, קואצ'ינג תקשורת מקרבת אבל עדיין משהו היה חסר לי. בקליניקה היו לי כלים נהדרים עבדתי בהתחלה בעיקר עם ילדים ונוער וזה עבד נפלא. זה קצת במבנה השטח זה נקרה. רציתי יותר עומק. פשוט כשהגעתי לנל"פ גיליתי את העומק הזה שחיפשתי.

מה זה בעצם נל"פ?

נל"פ היא גישת חיים שמשנה חיים שהיא יכולה לחבר כל אדם למשאבים וליכולות שלו כדי שיוכל להשיג מה שהוא רוצה. זה ממש גישה שעוזרת לשפר ויוצרת בהירות במערכת יחסים שלנו עם עצמנו כדי שנוכל להביא את עצמנו בצורה מיטבית בסביבה שלנו, בעבודה שלנו. אם תחשוב על זה כך, בעצם כל דבר שיש לנו בחיים זה מערכת יחסים. ראשית הנל"פ זה נוירולינגוויסטינג פרוגרמינג. אנחנו משתמשים דרך השפה והמחשבות במערכת הנוירולוגית שלנו כדי לתכנת מחדש את המח. בעצם תחשוב שיש טריגר ואתה מתנהל עם הטריגר, מגיב בצורה מסויימת. לא תמיד אתה רוצה הלגיב באוטומט שאתה מגיב ואתה לא יכול לשנותאת זה. הנל"פ אומר בוא ניקח את הטריגר הזה וניתן לך מודעות ובחירה כדי שתוכל לבחור אפשרויות אחרות. זו גמישות מחשבתית זה פותח את הראש.

מה זה מיינדפולנס?

הייחודוסיות במרכז שלנו שבעצם הקורסים שאנחנו מעבירים משלבים נלפ ומיינדפולנס והמיינדפולנס הוא ברמה האישית שלי הוא הביא לחיים שלי הרבה הרבה איזון ורוגע. הבן שלי הגדול הבכור, אייל, הוא ילד מיוחד. הוא על הרצף האוטוסיטי. ומאוד מאוד לא קל לקבל את הבשורה הזאת כהורים וזה מה שקרה גם לנו. יש לי פרטנר מדהים, עידן. הוא פרטנר מדהים לגידול הילדים ופשוט היינו צריכים משהו שיעזור לנו להתנהל בתוך המציאות שהיא קיימת. אז ראשית קשה לקבל תאת המציאות ושתיים עכשיו מה עושים עם זה המיינדפולנס איפשר לי באמת לדבר את הרגשות שלי. לתת מקום למחשבות שלי לשלב פיזית מה קורה לי בגוף במקום להלחם ולהתנגד ראיתי איך אני מצליחה לנהל את החיים וגם בעלי בצורה הרבה יותר נעימה ונינוחה זה נתן כלים להתמודדות יום יומית עם החיים.

זה לא רק מדיטציות. המיינדפולנס זה ממש דרך חיים שבה אנחנו ממש מגלים קשב לגוף שלנו בפיזיות, לרגשות שלנו ולקוגניציה – למחשבות שלנו.

ככל שאתה מנסה להלחם במחשבה ככה היא יותר מתקרבת והופכת גדלה וגדלה וזה ממש ממש גורם לנו לסבל זה מגדיל את הסבל שלנו. אז בזכות המיינדפולנס אנחנו יכולים ליצור איזון ולהתבונן בצורה מאוד חמלתית עם הרבה החלךה עם הרבה אהבת אדם ואתה יודע מה. כל השנים שאני בתחום הזה 14 שנים, אני לא ראיתי ן אםד שהוא יכול להיות אדיש ליככולות הלב בסוף כולנו בני אדם.

זה נשמע כמו תהליך מאוד ארוך ומורכב. למרות שנלפ ידוע כמשהו שהוא קצר טיפול

זה נשמע כמו תהליך ארוך ומורכב, למרות ש-NLP ידוע כמשהו שהוא קצר טיפול

אני מה זה מסכימה וטוב ששאלת את זה. גם אני כשהגעתי לתחום הייתי סקפיטית. אמרתי איך זה יכול להיות, תהליכים פסיכולוגיים יש להם דרך לעשות עד שהם מתחילים לראות את השניוי. זה ההבדל בתחום שלנו שבאמת מספק תוצאות מאוד מיידיות ואפקטיביות והם עוזרות לך בחיים שלך אבל בפרק זמן קצר וזה היה הגיימצ'יינגר שלי. כשהגעתי לקליניקה והתחלתי לשלב את הכלים וראיתי תוצאות מדהימות גם ילדים ונוער אחר כך עברתי למבוגרים וטרואומות ואמרתי וואו מה זה הדבר המדהים הזה אני חייבת להפיץ אותו.

נלפ זה גישה וגם מיינדפולנס זו גישה, יש ביניהן סינרגיה מדהימה ומי שיודע לשלב ביניהם אתה יודע זה שאלה לגביה תרגול. אני לא יודע, תרגול כשאני נרשמתי לחדר כושר אז עדיין אני נדרשת להגיע ולהתאמן ואותו דבר גם כאן. יש משהו בגישה שאתה מסכים לאמץ לחיים שלך. זה ממש עניין בוא נגיד כשאני הגעתי לנלפ בפעם הראשונה שהגעתי לזה היית פוגש אישה מקובעת שמאמינה בדרך שלה ואז חשבתי שהיה לי חיים נהדררים ופתאום בזכות הנל"פ שהבנתי שלכל אחד יש את הגישה שלו, כולנו כולנו כולנו עושים הכללות וסילופים ועיוותים. ככה זה. זה אוניברסלי. על זה מושתת כל מודל התקשורת של הנלפ. כשהגעתי לזה וגיליתי את זה הפכתי להיות מאוד גמישה מחשבתית . משהו מדהים קרה לחיים שלי וזה היה הקלף לשינוי שלי.

איזה אנשים מגיעים לטיפול הזה?

תראה, זה מתחלק. ישנם אנשים שמבקשים לעצמם ביטחון עצמי והם מרגישים שהם לא יודעים לבחור יש להם בעיה לקבל החלטות .. יש אנשים שמגיעים אחרי משבר גדול בזוגיות כאלה שממש רוצים לעשות שינוי בעבודה שלהם לצאת הליות עצמאיים ואין להם הם לא מוצאים בתוכם את האומץ. מאוד מאוד חשוב יכולת תזוזה. כל פעם שאנחנו גדלים יש כאבי גדילה. עכשיו האם אתה מוכן לחוות את כאבי הגדילה כדי לזכות בשחרור הזה כדי להגדיל את המרחב שדרכו אתה חי או לא. זה עניין של שילוב, מודעות ובחירה.

הגיע בחור מקסים טוב לב בן 48 אחרי זוגיות מאוד לא נעימה והוא החליט שהוא בכזה משבר שהוא בא. ותוך כדי העבודה אני פשוט עלינו על זה שעבורו להיות בזוגיות זה עול. הוא אמר "נשים הן כמו עלוקה הן יושבות כאן ואני צריך לטפל ולעשות ואני לא רוצה את זה" זה דיסונס. אתה רוצה זוגיות אבל לא רוצה נשים שיושבות לך פה. זה היה מאוד מהיר והם ממש התחתנו בפרק זמן קצר שבהתחלה גם נבהלתי אבל זה עבד וזה היה זה ובעיניי זה.. וזה החזיק מעמד.

מה זה מובמנט?

מובמנט זה לנוע. לנוע עם הזרם לנוע עם החיים ובאמת להאמין שהכלאפשרי. מי שהמציא את המיינדפולנס,  ג'ון קאבט זין יש לו משפט מקסים "אנחנו לא יכולים להפסיק את הגלים אבל אנחנו יכולים ללמוד לגלוש עליהם". מה הכוונה? זה מטאפורה. לכל מה שהחיים מביאים איתם ואנחנו צריכים לדעת לזרום לנוע כל הזמן להיות בדינמאיות הזאת. אם תחשוב על זה אין שום דבר קבוע בחיים אנחנו מנסים לייצר שיהיה לנו תחושה של ביטחון אבל גם בטבע יש כל הזמן שינויים מתמידים. אנחנו מוציאים קורסים רשמיים עם תעודת הסמכה. Practuitaionr ו-master. ויש קורסים לפיתוח מודעות אישית מיינדפולנס לכולם וקורסים לילדים לנוער ועוד.

את בעצם מכשירה את הדור הבא של התחרות שלך?

אני אוהבת עהסתכל על זה כמקום שיש מקום לכולם ואני מכשירה בשני אופנים. את אלה שהם מטפלים, אנשי רוח, אנשי חינוך, פסיכוטרפיסטיים ורוצים עוד כלים להשתמש בקליניקה ובאותה נשימה אני מכשירה את הקהל הרחב. היופי בנלפ שזו גישת טיפול עצמית. אני כל כך חיה את זה מהנשמה ואני חושבת שבשניה שהבנתי שהכלי הזה הוא כזה גדול והבנתי שלא יכול להיות שיישאר רק אצלנו. בוא ננגיש לאחרים. זה שיפר את החיים שלי ונשפר את החיים של אחרים.

מה סוד ההצלחה שלך?

סוד ההצלחה: אמונה, התמדה ונחישות.

אני רוצה לפתוח לאנשים את הראש ולהגיד להם כמו שזה אפשרי בשבילי זה אפשרי בשביל כל אחד בעולם וגם אתה גיל אם תבחר ללמוד נלפ ומיינדפולנס אתה תקבל כלים מדהימים להתמודד עם כל מה שיבוא בחיים בין אם זה דאגות התחבטויות חרדות וזה פשוט כלי זמין ואפקטיבי. אז בוא נשתמש בו.